Efe Nakliyat Logo

İzmit Kiralık Kamyonet

İzmit Kiralık Kamyonet

İzmit Kiralık Kamyonet Hizmetleri

Kamyonet insanların bulundukları yerden farklı bir yere giderken taşıma gibi işlerin yapıldığı aracın adıdır. Özellikle kamyon, kamyonet gibi taşıma araçlarında eşya, inşaat malzemeleri, eşya gibi birçok ürün taşınıyor. Kamyonet kamyonun bir küçüğü olarak bilinir. Kamyonetlerin fiyatları oldukça pahalıdır. Fakat ülkemizde kamyonete olan fazla ihtiyacın olması firmaları harekete geçirdi. Kocaeli çevresinde hizmet veren İzmit kiralık kamyonet firması kamyonet ihtiyacı olan kişilere yardımcı oluyor. Bazı durumlarda büyük araç olarak isimlendirilen kamyon ve kamyonet gibi araçları kiralamak oldukça avantaj sağlar. Bu tür araçlar oldukça pahalıdır. Şoförü ile beraber kiralanarak istenilen yere kolay ulaşım sağlar.

Kamyonetin Özellikleri

Kamyonete eşya inşaat malzemeleri, ağır yük, çöp taşıması gibi durumlarda ihtiyaç duyulur. Kamyonetler yapı gereğince yük taşımak amaçlı kullanıldığı için amacı yük taşımaktır. Fakat hız aracı ve sportif araç olarak kullanılacak biçimde değildir. Nedeni ise, hızlı limitleri yüksek seviyede olmaması ve tez (takla) atma özelliğine sahip olan araç olmasıdır. Kamyonet sınıflarına göre farklı gruplara ayrılır. Kamyonet tonaj bakımı açısından düşük, kamyon ise, tonaj bakımından daha yüksek kapasiteye sahiptir. Hem ağırlık bakımından hem de yük taşıma kapasitesi bakımından birbirinden farklıdır. Kamyonet her türlü yükü taşımaz. Çünkü açık ve kapalı modelleri bulunur. Normal otomobil gibi iki çeşit yakıt kullanma özelliğine sahip değildir. Tek yakıt cinsi kullanır oda dizel’dir.

Kamyonete Ne Zaman İhtiyaç Duyulur? 

Taşınma, malzeme taşıma, inşaat malzemeleri taşıma taşınabilen her türlü yükün taşınmasını sağlayan bir araçtır. Kamyonetler açık kamyonet ve kapalı kamyonet olmak üzere iki çeşide ayrılır. Açık kamyonete yüksek eşyalar kolay yerleştirilerek taşınır. Kapalı kamyonette bu durum söz konusu değildir. Kamyonete taşıma sırasında ihtiyaç duyulur. Taşınabilir her ne olursa kamyonetin taşıma kapasitesine göre taşınır. Kamyonetin sınıflandırılmasına göre de kasa boyutları değişir. Bunlar

  • Kısa boyutu (şase)
  • Orta kasa boyutu (şase)
  • Uzun kasa boyutu (şase)

Üç gruba ayrılır. Bu nedenden dolayı da taşıma kapasitesi birbirinden farklıdır. Bu kamyonet türüne göre uygun olanı tercih edilir.

İlgili Haber : Bursa Kiralık Kamyonet

Kiralık Kamyonet Neden Tercih Edilir?

Kamyonetler hız sınırı düşük bir araç bile olsa yüklü olması durumunda çıkabileceği hız sınırının yarısında gitmesi gerekir. Bunun nedeni fren tutmama riski daha fazladır. Bu durum karşısında da kaza olma ihtimali oldukça fazladır. Kiralık kamyonetin tercih edilme sebebi maliyet açısından oldukça avantaj sağlar. Otomobillere göre daha az amaçlı kullanıldığı için her türlü amaca uygun değildir. Sadece taşımaya yönelik kullanıldığı için tercih edilir. Kamyonet yük taşıma özelliğine sahip olduğu için ticari amaçlı kullanılır. Ya da kişi kendi ihtiyacının karşılanması için tercih eder. Kiralama seçeneği son zamanları oldukça artış gösterdi. Özellikle İzmit kiralık kamyonet kiralayarak büyük avantaj sağlayabilirsiniz.

Kamyonet Kiralama Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kamyonetler açık ve kapalı kamyonet olmak üzere iki çeşittir. Kamyonet kiralaması sırasında iki şeye bakılmalıdır. Taşınacak eşyanıza ve kamyonetin özelliğine. Örnek verecek olursak, kapalı kamyonet tercih edilirken taşınacak eşyanın uzunluğu önemlidir. Aksi taktirde eşya sığmaz. Bazı analizlerin taşınmadan önce yapılması gerekir. Taşınacak eşyanın kapasitesi, uzunluğu, hacmine uygun kamyonet tercih edilmelidir. Kısa, orta ve uzun şaseli kamyonetler taşınacak eşyaların kapasitesi hacmine göre farklı özelliğe sahiptir. Kamyonet kiralama yapmadan önce firmamıza ne taşınacak? Kapasitesi? Hacmi ve ağırlık bilgilerini vermeniz durumunda size uygun bir kamyonet seçilir.

Kamyonet Kiralamanın Fiyatları 

Kamyonet kiralama hem kamyonetin cinsine hem de firmadan firmaya değişir. Türkiye’de birçok firma kamyon, kamyonet vb. araçların kiralamasını sağlıyor. Özellikle İzmit kiralık kamyonet fiyatları oldukça uygundur. Saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak kiralama seçenekleri bulunur. Tercihe göre tercih edilir. Kamyonet kiralama fiyatları kamyonetin şoför ve şoförsüz durumuna göre fiyat aralığı gösterir. Firmamız bu alanda oldukça başarılı bir firmadır. Uzun yıllar kamyonet kiralama konusunda profesyonel destek veriyor. Birçok firmaya göre uygun fiyatlandırma listesine sahiptir. Kamyonet seçimi de oldukça önemlidir. Firmamız bu konuda sizlere gerekli desteği sağlıyor. Profesyonel bir destek alarak kamyonet kiralamak büyük önem taşıyor. Firmamız Kocaeli ve çevresine hizmet veriyor. Kamyoneti tercihinize göre kiralayabilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz. Firmamızı tercih ederek bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Linkler